Avusturya’ya Gideceklere Tavsiyeler

Avusturya’ya Gideceklere Tavsiyeler

Avusturya, Orta Avrupa’da bir ülkedir. Denize kıyısı olmadığı için birçok önemli ülkeye komşuluk yapmaktadır. Bu ülkeler; İtalya, İsviçre, Slovenya, Macaristan, Slovakya, Almanya ve Çek Cumhuriyetidir. Çeşitli iklimleri bulunmaktadır. Kuzeyi ve batısı çok yağışlı okyanus iklimine sahip olan Avusturya, aynı zamanda da doğu yerlerinde karasal iklim de mevcuttur, kışları çok sert ve genellikle 0 derecenin altında geçer. Doğayla iç içe olan Avusturya insanlara efsane manzaralar sunmaktadır, birçok gezilip görülmesi gereken yeri mevcuttur.

Avusturya Vizesi İçin Ne Yapmalı?

Alınması en zorlayıcı olan vizelerden biridir. Aşamaları bilindik vize başvurusuyla aynıdır. Ama Avusturya vizesi çıkma süresi biraz uzun sürebilmektedir ve ince eleyip sık dokuyan da bir ülkedir. Öğrenciler için genellikle kolay olan bu süreç yetişkinler için biraz zorlayıcı olabilmektedir.

Avusturya Uçak, Gemi ve Tren Bileti

Avusturya uçak bileti ise Türkiye’den genellikle alınan zamana göre değişiklikler göstermektedir. Fakat fiyatlar sadece gidiş olarak 200 TL ile 350 TL arasında değişmektedir.

Avusturya’da Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerler

Viyana: Bilindiği üzere Avusturya’nın başkenti olan Viyana, buraya gelip de uğranmadan olmazlar listesinde elbette ki ilk sırada yer almaktadır. Başkenti bile şehir hayatı gibi değildir. Zaten diğer adıyla kültür ve sanat başkenti olan Viyana eşsiz tarihi yapılara ve inanılmaz bir düzene sahiptir.

Wörthersee: Su sporları yapılabilen vadi üzerine konumlanmış bu göl yine insanlara huzuru ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Çevresinde çeşitli mağara ve tarihi yapılar bulunmaktadır.

St. Anton am Arlberg: Ülkenin en popüler kayak merkezi olan bu yer her mevsim insanları eşsiz manzarasıyla ağırlamaya devam ediyor.

Wachau Vadisi: 500’den fazla tarihi eseri içinde barındıran bu vadi Tuna Nehrinin tam ortasında kalıyor.

Salzkammergut: Romantik yapısıyla çiftlerin başını döndürecek bir ortam sunuyor. Kalabalık şehir ortamından kaçmak isteyenlerin de ilk tercihleri arasında yer alabilecek bu yerleşim yeri birçok gölü ve yemyeşil dağları içinde barındıran bir ortama sahip.

Salzburg: Mozart’ın doğduğu şehir olarak bilinir. Bu yüzden de sokaklarında size her zaman güzel bir müzik eşlik eder. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Mimari eserleri de oldukça vardır.

Avusturya’da Yenilecek Yemekler Listesi

Tabii ki her ülke gibi Avusturya’nın da ünlü yemekleri mevcuttur. Örneğin; Viyana usulü şnitzel, Tafelspitz (çorba içerisinde pişirilen sığır etidir), Linz turtası (dünya üzerindeki ilk yazılı turtasıdır), Esterházy Kızartması ve en önemlisi Sacherturte (ilk yapıldığı yer Avusturya olan bir pastadır).

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Özellikleri

Elektronik Sigara Özellikleri

Binalarda İzolasyon Nasıl Yapılır?

Binalarda İzolasyon Nasıl Yapılır?

Soğutma Mutfak Ekipmanları

Soğutma Mutfak Ekipmanları

Cam Cephe Kaplama

Cam Cephe Kaplama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir