Diş Estetisyenleri Kimlerdir?   

Diş Estetisyenleri Kimlerdir?  

Diş estetisyenleri, hastaların problemlerini daha çok kozmetik amaçlar doğrultusunda dinleyip, buna dair bir çözüm planı geliştirmekte olan kişilerdir. Tabii ki bu değerli meslek erbapları da, uzmanlıklardan geçerek bu konuma yükselmişlerdir. Dolayısıyla bir ayrım gözetmek mümkün değildir. Aradaki tek fark, diş estetisyenlerin amaçlarının uzun soluklu, diş estetiği gibi kozmetik hedeflere ulaşmayı sağlayabilecek olan plana sadık kalacak olmalarıdır.

Diş estetisyenleri ilk olarak hastalarını çeşitli kontrollerden geçirmektedirler. Klinik muayeneler yapılıp, ilgili sorunlar tespit edilmektedir. Bu muayenelerin arkasından, radyolojik muayene kısmı yerini almaktadır. Bu aşamda uzmanlar, hastaya ait olan tüm ağız röntgenine sahip olmayı ister. Sonuçlarla birlikte gerekirse ikinci bir muayene daha yapılır. Bu incelemeyle birlikte üst ve alt çene profil ölçüleri alınır. Alınan ölçüler, kişiselleştirilmiş planın önemli temel noktaları içerisinde yerini alırlar.

Hastanın genel durumu saptandıktan sonrasında bir süreç belirlenecektir. Süreç, birtakım farklı aşamaları içerebilir. Eğer diş eksikliğiniz varsa, İmplant tedavisine ihtiyaç duyulabilir. Diş eksikliğinin, diş estetiği noktasında ne kadar büyük bir etki bırakabileceğini tahmin edebilirsiniz.

Tabii ki tek konu diş eksikliği değildir. Var olan dişlerin çarpık olması da önemli bir problem şeklinde ele alınabilir. Böyle bir sorun bulunuyorsa, ortodonti çözümleri, tedavileri uygulanacaktır. Durumunuza göre total tedavi planınız uzun süreli olabilir ve bazen bir yıla kadar sürebilir. Ancak tabii ki bu sürecin büyük bir kısmı düzenli randevular eşliğinde ilerleyecektir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Termal Spa ile Yepyeni Bir Hayat

Termal Spa ile Yepyeni Bir Hayat

Güneş Lekeleri Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Güneş Lekeleri Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

İstanbul Protez Saç Uygulamalarında Oscar Hair Ünlülerin Tercihi Oluyor

İstanbul Protez Saç Uygulamalarında Oscar Hair Ünlülerin Tercihi Oluyor

En Ucuz Acuvue Oasys Lens Fiyatları

En Ucuz Acuvue Oasys Lens Fiyatları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir