Kedi Kumu Nasıl Seçilmeli?

Kedi Kumu Nasıl Seçilmeli?

Kedi sahiplerinin en çok dikkat ettiği konu şüphesiz ki kedi kumu seçimidir. Eğer doğru kedi kumunu seçmediyseniz, kediniz kumunu kullanırken evinizde pek hoş olmayan anlar yaşayacaksınız demektir. Her fiyata bulunabilen kedi kumları maalesef kedi sahiplerinin isteklerini hala tam olarak karşılayamıyor. Fakat petburada.com adresi bünyesindeki yüzlerce farklı kumla aradığınız ürünü size sunabilir. Kedi kumu satın alırken dikkat edilen birkaç kriter vardır.

Birincisi fiyatı… Her fiyata kedi kumu bulmanın mümkün olduğu günümüzde ithal veya yerli kum satın alabilirsiniz. Bazı yerli kumlar ithal kumlardan çok yüksek performans gösterirler doğal olarak yerli oldukları için daha uygun fiyata satılıyorlar. Fakat bazı kumlar vardır ki yüksek fiyata sahip olsa dahi sizi evinizde çileden çıkarabilir. Bütçenizi belirledikten sonra sıra geliyor ikinci kritere. Tozutmayan kedi kumu… Kediniz kumunu kullandıktan sonra etrafı bir toz bulutu kaplamasın istiyorsanız az tozlu ürünler tercih etmelisiniz. Her kumun üzerinde bununla ilgili minimum toz ibaresi bulunsa da maalesef durum öyle olmuyor. Kumu satın aldıktan sonra memnun kalıp kalmamanızın bir önemi olmuyor.

Kedi kumunuz bitene kadar sizi kızdırmaya devam edecek. Bu sebeple bilmediğiniz, kedi sahiplerinin önemediği ve tozu fazla olduğu bilinen kedi kumu ürünlerinden uzak durun. Geldik son kritere. Koku… Kedi kumu kokuyu mükemmel şekilde hapsetmeli ve mikropların üremesini engellemelidir. Alacağınız kum sıvıyı içerisine hapsetmeli, kokuyu muhafaza etmeli ve dışarıya sızdırmamalıdır. Bu sebeple fiyatına göre bir derecelendirme yaparken koku hapsetme kalitesini de göz önünde bulundurun. Aksi taktirde kediniz her kumunu kullandığında evinizi havalandırmanız gerekecektir. Havalar ne kadar soğuk olursa olsun… Petburada.com adresinde kedi kumu kategorisine girerseniz aradığınız özelliklerde birçok farklı markanın olduğunu görebilirsiniz. İndirimli kedi kumu alışverişleriniz için petburada sizin tek online petshop adresiniz olacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Tarafsız Banyo Modelleri

Tarafsız Banyo Modelleri

Ayrıcalıklı Bir Deneyim

Ayrıcalıklı Bir Deneyim

Konya’da İnşaat Sektörü

Konya’da İnşaat Sektörü

Bahçeşehir Ucuz Evden Eve Taşıma

Bahçeşehir Ucuz Evden Eve Taşıma

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir