Küba Vize İşlemleri

Küba Vize İşlemleri

İş ziyaretleri ve turistlik gezintiler için sıklıkla tercih edilen Küba Türkiye ile vize anlaşması olmadığı için Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Vizesiz giriş yapmanız veya seyahat etmeniz yasal yollar ile kesinlikle mevcut değildir.

Küba vizesi nasıl ve nereden alınır diyorsanız Ankara’da bulunan Havana Büyükelçiliğine başvuru yapmanız gerekmektedir. Türkiye’de fahri konsoloslukları olmadığı için başvuruları bir tek buradan almaktadır. Gerekli evrakları ve şartları karşılamanız ile birlikte vize süreci başlamaktadır. Sunacağınız başvurularda evraklarınızı eksiksiz götürmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Aksi takdirde bir takım sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Küba Vize Süreci

Küba Vize Başvuru Formu ne kadar zamanda çıkar sorunuzu cevaplayacak olursak daha önce ülkeye giriş çıkış işleminde bulunduysanız tahmini olarak 3 gün ile 5 gün arasında vize verilmektedir. Yeni giriş yapacak bireyler içinse 15 gün ile 22 gün arasında vize işlemleri tamamlanmaktadır. Tabiki her vizede olduğu gibi sorun yaşamanız veya başka evrakların istenmesi ile birlik süreç 1 ay ile 2 ay arasına uzamaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Özellikleri

Elektronik Sigara Özellikleri

Binalarda İzolasyon Nasıl Yapılır?

Binalarda İzolasyon Nasıl Yapılır?

Soğutma Mutfak Ekipmanları

Soğutma Mutfak Ekipmanları

Cam Cephe Kaplama

Cam Cephe Kaplama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir