Rusya Rusça Kursu

Rusya Rusça Kursu

Rusya ülkesinde dil eğitimi almak son zamanlarda en sık konuşulan eğitim çeşitlerinden biri konuma gelmiş olmaktadır. Bilhassa Rusya, Türkiye ve diğer bölgenin ülkeleri arasında gittikçe artan turistik ve ticari ilişkiler Rus dilini öğrenmeyi hem önemli hem de zorunlu bir hale getirmiş olmaktadır. Rusya dil kursunda dil öğrenebilmek için en doğru yerdir. Yani her dil kendi vatanında öğrenmelidir düşüncesindeyiz. Bunun nedeni ise derslerin dâhilinde dil öğrenmek yerine istediğimiz dili yaşayarak ve konuşarak daha kolay ve daha etkili şekilde öğrenmenin kolaylığıdır. Rusya ülkesinde dil eğitimi genelde devlet üniversiteleri dâhilinde sunulmaktadır. Bu duruma ek olarak özel eğitim veren dil okullarının da varlığı her geçen gün artış göstermektedir.

Rusya ülkesine ek olarak Ukrayna ülkesinde de çok fazla sayıda üniversite ve dil okulu Rus dili eğitim programları bulundurmaktadır. Rusya’da dil okuluna gitmek sanıldığı kadar lüks bir durum değildir. Rusya ülkesinde dil eğitimi almanızın maliyeti son derece ekonomik şartlardadır. Bu duruma günlük giderlerin de inanılmaz düşük giderlerle karşılanabilir olmaktadır. Tüm bunlar dikkate alındığında dil eğitimi almanız çok daha cazip bir duruma gelmiş oluyor. Rusya ülkesinde dil eğitimi almak isteyen bireyler genelde St. Petersburg ve Moskova da bulunan üniversiteleri ya da dil okullarını tercih ederler. Rusça dilinin özelliklerinden de bahsedecek olursak eğer kısa bir bilgilendirme yapmak isteriz.

Öncelikle Rusça diline yakın olan dillerin Belarus ve Ukrayna dili olduğunu söyleyebiliriz. Rusya dil okuluna gittiğinizde genelde bu bilgileri de sizlerle paylaşırlar. Rus diline yakın olan Doğu Slav dillerinden de bahsedebiliriz. Ukrayna’nın güney ve doğru bölgelerinde genellikle Rus dili konuşulmaktadır. Bulgar dili dil bilgisi olarak Rus dilinden ayrı olsa da her iki dil de 19 ve 20nci yüzyıllarda Slav etkisinin altında girmiş olmaktadır. Bu nedenle Bulgarca ile Rusça arasında pek çok ortak kelime yer almaktadır. Rusçada harfleri kalınlaştırmak ya da yumuşatmak için ortaya çıkarılan özel harfler bulunmaktadır. Rus dili yüzyıllar süresinde Almanca, İngilizce, Lehçe, Fransızca gibi pek çok dilden etkilenmiş bir dildir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Aile Birleşimi Vize Sınavı Bilgileri

Aile Birleşimi Vize Sınavı Bilgileri

E2 Yatırımcı Vizesi İçin Doğru Adres

E2 Yatırımcı Vizesi İçin Doğru Adres

Osgb ile Daha Güvenli ve Verimli İş Yerleri

Osgb ile Daha Güvenli ve Verimli İş Yerleri

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir