Güneş Lekeleri Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Güneş Lekeleri Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Zararlı güneş ışınlarına korumasız şekilde maruz kaldığımız zaman açık bölgelerimizde ciddi şekilde lekelenmeler oluşabiliyor. Özellikle yaz aylarına girilmesi ile birlikte uzmanlar 50 faktörlü güneş kremlerinizi açık bölgelerinize sürmeden öğlen saatlerinde güneş altında kalmanızı önermiyorlar. Bununla birlikte bazı insanlar ise ten renklerinin koyu olduğunu söyleyerek güneş ışığı altında kalmaları halinde lekelenmelerin oluşmayacağını söylüyorlar. Kesinlikle bu tarz söylentilere kulak verip, korumasız şekilde güneş altında kalmanızı önermiyoruz. Güneş lekeleri en sık görülen cilt problemlerinden birisi olmaktadır. Bu yüzden bu lekelerden nasıl kurtulabileceğinizi sizlere anlatmak isterim.

Son zamanlarda popüler olarak tercih edilen yöntemlerden birisi olan Kimyasal Peeling kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kimyasal losyonlardan oluşan bu tedavi yönteminde ise lekelerin üzerine sürdüğünüz kimyasal madde zamanla kabuk bağlayıp, soyulmalara yol açmaktadır. Bu sayede yeni deri oluşumu ile birlikte lekelerin atılmasını sağlıyor.

Mikrodermabrazyon yöntemi ise kimyasal peeling yönteminde bahsettiğimiz gibi yeni deri oluşumunu sağlamayı amaçlamaktadır. Bahsetmiş olduğumuz yöntem basınçlı makinesi sayesinde doğal ürünlerden oluşmuş losyonları lekelerin üzerine doğru püskürtme yapılmaktadır. Bu şekilde püskürtülen losyonlar belli bir süre geçtikten sonra soyulma işlemine dönüşmektedir.

Bahsetmiş olduğumuz tedavi yöntemleri yanı sıra diğerlerine göre daha popüler ve etkili olan tedavi yönteminden bahsetmek istiyorum. Lazer ile güneş lekelerini kaybedebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça geniş kitlelere hitap eden lazer yöntemi diğer yöntemlere göre daha olumlu sonuç vermektedir. Lazer ile tedavi yönteminde ise çok fazla klinik bulunması nedeniyle bütün detayları gözden geçirdikten sonra karar vermenizi öneriyoruz. Sizler için araştırmış olduğumuz Ankara leke tedavisi konusunda ise Ankara lazer epilasyon firmasını tavsiye ediyoruz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Termal Spa ile Yepyeni Bir Hayat

Termal Spa ile Yepyeni Bir Hayat

İstanbul Protez Saç Uygulamalarında Oscar Hair Ünlülerin Tercihi Oluyor

İstanbul Protez Saç Uygulamalarında Oscar Hair Ünlülerin Tercihi Oluyor

En Ucuz Acuvue Oasys Lens Fiyatları

En Ucuz Acuvue Oasys Lens Fiyatları

Diş Estetisyenleri Kimlerdir?   

Diş Estetisyenleri Kimlerdir?  

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir